سیاست عودت و رویه‌های بازگرداندن کالا


فروشگاه گوشی‌کده می کوشد که در تمام مراحل خرید کالا و حتی پس از خرید کالا در کنار مشتریان گرامی باشد و جلب رضایت آنان را سرلوحه اهداف خود قرار دهد. ناگفته پیداست که این امر به دلیل گستردگی تنوع کالاها و دامنه مشتریان ناگزیر باید در چهارچوب مقررات مشخص و معینی صورت بگیرد و حدود آن کاملاً شفاف و خالی از ابهام باشد. لذا از کاربران گرامی تقاضا می‌کنیم که پیش از استفاده از خدمات فروشگاه دقایقی را صرف مطالعه این مقررات کنند.
با توجه به گستردگی و تنوع کالاهای ارائه شده در بخش‌های مختلف فروشگاه گوشی‌کده تمامی محصولات باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف‌کننده برسند و دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا باشند. البته شایان ذکر است اقلامی که به عنوان هدیه از طرف گوشی‌کده همراه سفارش ارسال می‌شود و بابت آن مبلغی در فاکتور محاسبه و دریافت نمی‌شود، مشمول گارانتی بازگشت نیستند ولی از گارانتی سلامت فیزیکی برخوردارند.

انواع گارانتی در گوشی‌کده
 1. ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی: ضمانت این سرویس تنها تا زمان تحویل کالا به خریدار است. خریدار در حضور مأمور ارسال یا پست، بسته‌بندی و فیزیک کالا را بررسی می‌کند و در صورت مشاهده هر گونه ایرادی، از دریافت کالا خودداری می‌نماید و موضوع را در حضور مأمور، صورت‌جلسه می‌کند و مراتب را به گوشی‌کده اطلاع می‌دهد. اگر بسته‌بندی و ظاهر کالا سالم باشد و ایرادی در آن مشاهده نشود و خریدار آن را تحویل بگیرد این ضمانت، پایان‌یافته تلقی می‌شود. برخی اقلام مصرفی از قبیل محافظ صفحه نمایش، محافظ لنز و ... مشمول این گارانتی هستند.
 2. سرویس ویژه گوشی‌کده، 7 روز تضمین بازگشت کالا: مطابق این سرویس، خریدار پس از دریافت کالا تا 7 روز فرصت خواهد داشت که هر نوع نقص فنی، مغایرت محتوایی، مغایرت رنگ و گارانتی، کسری اقلام همراه کالا در مقایسه با مندرجات صفحه مشخصات کالا در سایت گوشی‌کده را از طریق حساب کاربری خود در سایت یا از طریق تماس با پشتیبانی به اطلاع کارشناسان گوشی‌کده برساند و پس از ثبت درخواست عودت با هماهنگی کارشناسان سایت، کالا را به آدرس گوشی‌کده عودت دهد. بدیهی است پذیرش عودت منوط به بررسی و تأیید کارشناسان گوشی‌کده خواهد بود.
 3. گارانتی‌های شرکتی: کالاهایی که دارای گارانتی شرکت‌های گارانتی‌کننده هستند مانند گوشی‌های موبایل و تبلت، تابع شرایطی هستند که توسط شرکت‌های مذکور تعریف و تدوین می‌شوند. جهت کسب اطلاع از شرایط هر کدام از این گارانتی‌ها باید به وب‌سایت شرکت گارانتی‌کننده مورد نظر مراجعه کرد یا با پشتیبانی آن تماس گرفت.

نکته: نوع گارانتی کالاهایی که در وب‌سایت گوشی‌کده عرضه می‌شوند (انواع سه‌گانه مذکور) در صفحه مشخصات کالا و در باکس قیمت کالا قید می‌شود و خریدار با اطلاع یافتن از نوع گارانتی می‌تواند با آگاهی و اطمینان کامل اقدام به خرید محصول کند.

نحوه ثبت درخواست بازگشت کالا
 1. به حساب کاربری خود در سایت مراجعه کنید و پس از انتخاب سفارش مورد نظر، درخواست بازگشت کالا را با ذکر علت، ثبت نمایید.
 2. با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید و با ذکر شماره سفارش و علت درخواست بازگشت کالا، درخواست خود را مطرح نمایید.
شرایط استفاده از ضمانت 7 روزه بازگشت کالا
 1. مشخصات کالا با مشخصات مندرج در صفحه کالا در سایت مغایرت داشته باشد.
 2. کالا به عنوان کالای اصل فروخته شده باشد در حالی که غیراصل باشد.
 3. گارانتی کالا (در صورتی که با گارانتی فروخته شده باشد) نامعتبر باشد یا با گارانتی معرفی‌شده در سایت مغایرت داشته باشد.
 4. کالا نو نباشد یا ایراد فنی داشته باشد یا اقلام همراه آن نسبت به مندرجات صفحه مشخصات کالا در سایت گوشی‌کده کسری یا مغایرت داشته باشد.

تبصره: محصولات دارای گارانتی شرکتی که پلمپ باشند در صورت نقص فنی یا کسری و مغایرت اقلام همراه باید به شرکت گارانتی‌کننده ارجاع شوند چرا که گوشی‌کده هیچ دخل و تصرفی در محتوای بسته نداشته است. بدیهی است گوشی‌کده پیگیر مطالبات خریداران از شرکت‌های گارانتی‌کننده خواهد بود.

5. کالایی که مشمول شرایط مذکور باشد باید همراه با تمامی اقلام همراهش در بسته‌بندی اصلی قرار بگیرد و پس از تأیید اولیه گوشی‌کده به آدرس سایت ارسال شود. پس از وصول کالا، کارشناسان گوشی‌کده به بررسی آن می‌پردازند و پس از تأیید کارشناسان، وجه خرید کالا به همراه هزینه ارسال و عودت آن حداکثر تا یک روز کاری به حساب خریدار واریز خواهد شد.

تبصره 1: اگر نقص فنی کالا به علت استفاده نادرست کاربر باشد یا کالایی که عودت داده شده با کالای فروخته شده مغایرت داشته باشد یا بسته‌بندی آن آسیب دیده باشد بازگشت کالا مورد تأیید کارشناس قرار نخواهد گرفت و گوشی‌کده در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت.

تبصره 2: اگر عودت کالا به دلایلی که ذکر شد مورد تأیید کارشناس قرار نگیرد هزینه ارسال مجدد کالا برای خریدار به عهده وی خواهد بود.

تبصره 3: اقلام مصرفی از قبیل محافظ صفحه نمایش، محافظ لنز و نظایر آن تنها مشمول ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی تا زمان رسیدن به دست خریدار هستند و تحویل گرفتن آنها توسط خریدار از مأمور ارسال و عدم گزارش ایرادشان، به منزله تأیید سلامت کالا از سوی خریدار است.

شرایط پذيرش انصراف خریدار از خرید کالا
 1. پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه کالا، پیش از آنکه کالا توسط گوشی‌کده ارسال شود خریدار می‌تواند از طریق تماس با پشتیبانی نسبت به لغو سفارش اقدام کند. انصراف خریدار در این مرحله بدون هیچ قید و شرطی پذیرفته می‌شود و نیازی به تأیید کارشناس ندارد.
 2. پس از تحویل کالا به خریدار، در صورتی که پلمپ محصول را باز نکرده و از آن استفاده نکرده باشد وی تا 24 ساعت فرصت دارد تا از طریق تماس با پشتیبانی یا از طریق حساب کاربری خود انصراف خود را از خرید اعلام کند و پس از هماهنگی با پشتیبانی، کالا را به آدرس گوشی‌کده ارسال نماید.

تبصره 1: پس از وصول کالا، کارشناسان گوشی‌کده آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و اگر پلمپ آن باز نشده بود و کالا مورد استفاده قرار نگرفته بود و بسته‌بندی آن نیز مخدوش نشده بود انصراف خریدار مورد تأیید قرار می‌گیرد و مبلغ کالای خریداری شده حداکثر تا دو روز کاری به حساب وی واریز می‌شود. بدیهی است هزینه ارسال و عودت به عهده خریدار خواهد بود.

تبصره 2: اگر انصراف خریدار مورد تأیید کارشناس قرار نگیرد هزینه ارسال مجدد کالا برای خریدار به عهده وی خواهد بود.

شرایط و نحوه ارسال کالا توسط خریدار برای گوشی‌کده
 1. پیش از ارسال کالا حتماً با پشتیبانی گوشی‌کده هماهنگی‌های لازم را به عمل بیاورید.
 2. فاکتور فروش کالا و همچنین کارت گارانتی آن (در صورتی که دارای گارانتی شرکتی باشد) را همراه با کالا ارسال کنید.
 3. کالا باید در جعبه یا کارتن اصلی بسته‌بندی شده باشد و همه اقلام همراه آن نیز به همراه آن ارسال شود.
 4. از نوشتن هر گونه توضیحات بر روی بسته‌بندی کالا یا مخدوش کردن آن به هر طریقی پرهیز کنید. اگر نیاز به درج توضیحات بود از کاغذی جداگانه استفاده کنید.
 5. کالا را شخصاً به آدرس گوشی‌کده بیاورید یا منحصراً از سرویس پست پیشتاز استفاده کنید و از بیمه گران‌قیمت یا سرویس پیامک و ... که هزینه ارسال را افزایش می‌دهد خودداری نمایید.
نحوه محاسبه هزینه ارسال و عودت کالاهای مشمول عودت و انصراف
 1. اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان گوشی‌کده برسد هزینه ارسال و عودت به عهده گوشی‌کده می‌باشد.
 2. اگر علت عودت کالا صرفاً انصراف خریدار از خرید پس از ارسال کالا توسط گوشی‌کده باشد هزینه ارسال و عودت به عهده خریدار می‌باشد.
 3. در صورت انصراف خريدار از خرید پس از ارسال کالا توسط گوشی‌کده، یا تایید نشدن ایراد فنی یا مغایرت فنی و فیزیکی توسط کارشناسان گوشی‌کده، هزینه ارسال و عودت کالا و نیز بازگرداندن کالا به خریدار به عهده خریدار می‌باشد.
 4. اگر انصراف خریدار از خرید پیش از ارسال کالا توسط گوشی‌کده باشد، هزینه ارسال به حساب خریدار عودت داده خواهد شد.
 5. جهت واریز هزینه عودت کالا به حساب خریدار، لازم است قبض رسید پستی ممهور به مهر شرکت پست همراه با کالا به آدرس گوشی‌کده ارسال شود.